Flight (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Tags
ar: وسوم

en: Date
ar: التاريخ

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Event
ar: الحدث

en: Layout
ar: التنسيق

en: Attachment
ar: المرفق

en: Create
ar: أنشئ

en: Page
ar: الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Location
ar: الموضع

en: Media
ar: ميديا

en: Other
ar: آخر

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Appearance
ar: المظهر

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Style
ar: نمط

en: Story
ar: خبر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Restore
ar: استرجاع

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Update style
ar: تحديث النمط

en: Add effect
ar: إضافة تأثير

en: Highlighted
ar: مبرز
