Flight (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Tags
hu: Címkék

en: Date
hu: Dátum

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Export
hu: Exportálás

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Event
hu: Esemény

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Create
hu: Létrehozás

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Location
hu: Helyszín

en: Media
hu: Média

en: Other
hu: Egyéb

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Style
hu: Stílus

en: Story
hu: Írás

en: Webform
hu: Űrlap

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Number of posts
hu: Bejegyzések száma

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Twitter account name
hu: Twitter fióknév

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Search Box
hu: Keresési doboz

en: Borders
hu: Keretek

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: Show Faces
hu: Arcok mutatása

en: Save and add
hu: Mentés és hozzáadás
