Flight (7.x-1.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Content
lt: Turinys

en: Confirm
lt: Patvirtinti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Tags
lt: Raktažodžiai

en: Date
lt: Data

en: Link
lt: Nuoroda

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Import
lt: Importuoti

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Save
lt: Saugoti

en: Help
lt: Pagalba

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Add
lt: Pridėti

en: Event
lt: Įvykis

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Attachment
lt: Prisegtukas

en: Create
lt: Kurti

en: Page
lt: Puslapis

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: Location
lt: Vieta

en: Other
lt: Kiti

en: Navigation
lt: Navigacija

en: Appearance
lt: Išvaizda

en: Attachments
lt: Prisegtukai

en: Style
lt: Stilius

en: Story
lt: Straipsnis

en: Webform
lt: Web forma

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Add another item
lt: Pridėti dar vieną

en: Subtitle
lt: Paantraštė

en: Restore
lt: Atstatyti

en: Error message
lt: Klaidos žinutė

en: Warning message
lt: Įspėjimo žinutė

en: Primary tabs
lt: Pirminės kortelės

en: First sidebar
lt: Pirmas šonas

en: Second sidebar
lt: Antras šonas

en: Dashboard
lt: Darbastalis

en: Main menu
lt: Pagrindinis meniu

en: (active tab)
lt: (aktyvi kortelė)

en: Status message
lt: Būsenos žinutė

en: Update style
lt: Atnaujinti stilių

en: Add effect
lt: Pridėti efektą

en: Highlighted
lt: Paryškintas
