Flipboard RSS (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Description field
fi: Kuvauskenttä

en: Views
fi: Näkymät

en: aggregator
fi: syötteiden kerääjä

en: Content field
fi: Sisältökenttä

en: Fields
fi: Kentät

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: This will appear in the RSS feed itself.
fi: Tämä näkyy itse RSS-syötteessä.

en: Link field
fi: Linkkikenttä

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
fi: Kenttä jota käytetään RSS elementin otsikkona kullekin riville.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
fi: Kenttä jota käytetään RSS elementtien linkkinä kullekin riville. Tämän on oltava suhteellinen polku Drupalin asennukseen nähden.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
fi: Kenttä jota käytetään RSS elementtien otsikkona kullekin riville.

en: Creator field
fi: Luojan kenttä

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
fi: Kenttä jota käytetään RSS:ssä luojan tietona kullakin rivillä.

en: Publication date field
fi: Julkaisupäivämäärä-kenttä

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
fi: Rivityylin pluginni vaatii että määrittelet, mitä kenttiä RSS:ssä käytetään.

en: Display fields as RSS items.
fi: Näytä kentät RSS syötteinä.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
fi: Kenttä jota käytetään julkaisupäivämääränä RSS syötteissä. Päivämäärän on oltava RFC 2822 muodossa.

en: GUID settings
fi: GUID asetukset

en: GUID field
fi: GUID kenttä

en: The globally unique identifier of the RSS item.
fi: Maailmanlaajuisesti uniikki RSS elementin tunniste.

en: GUID is permalink
fi: GUID on ikilinkki

en: The RSS item GUID is a permalink.
fi: RSS-elementin GUID on ikilinkki
