Flipboard RSS (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: - None -
id: - Tiada -

en: Description field
id: Bidang deskripsi

en: Views
id: View

en: aggregator
id: agregator

en: Fields
id: Bidang isian

en: Title field
id: Judul bidang

en: This will appear in the RSS feed itself.
id: Ini akan tampil pada pengumpan RSS itu sendiri.

en: Image field
id: Field gambar

en: Link field
id: Bidang tautan

en: Display fields as RSS items.
id: Tampilkan data sebagai berita umpan.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
id: Bidang yang akan digunakan sebagai item RSS pubDate untuk setiap baris. Diperlukan dalam format RFC 2822.

en: GUID settings
id: Pengaturan GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
id: Pengenal unik secara global dari item RSS.

en: The RSS item GUID is a permalink.
id: GUID dari RSS item adalah sebuah permalink.
