Flipboard RSS (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: - None -
nl: - Geen -

en: Description field
nl: Beschrijvingsveld

en: Views
nl: Overzichten

en: Content field
nl: Inhoudsveld

en: Fields
nl: Velden

en: Title field
nl: Titelveld

en: This will appear in the RSS feed itself.
nl: Dit wordt weergegeven in de RSS-feed zelf.

en: Image field
nl: Afbeeldingsveld

en: Link field
nl: Link-veld

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als de RSS-item 'title' voor elke rij.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als RSS-item 'link' voor elke rij. Dit moet een relatief Drupalpad zijn.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als RSS-item 'description' voor elke rij.

en: Creator field
nl: 'Creator'-veld

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
nl: Het veld dat als het RSS-item 'creator' voor iedere rij zal worden gebruikt.

en: Publication date field
nl: Veld Publicatiedatum

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
nl: Rijstijl-plugin vereist dat wordt gespecificeerd welke overzichtsvelden voor een RSS-item worden gebruikt.

en: Display fields as RSS items.
nl: Velden als RSS-items weergeven.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
nl: Het veld dat zal worden gebruikt als het RSS-item pubDate voor iedere rij. Dient in RFC 2822 notatie te zijn ingesteld.

en: GUID settings
nl: GUID-instellingen

en: GUID field
nl: GUID-veld

en: The globally unique identifier of the RSS item.
nl: De globale unieke ID van het RSS-item.

en: The RSS item GUID is a permalink.
nl: Het RSS-item GUID is een permalink.
