flux Twitter API (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Language
fr: Langue

en: Name
fr: Nom

en: Url
fr: URL

en: Creation date
fr: Date de création

en: Location
fr: Emplacement

en: Coordinates
fr: Coordonnées

en: Protected
fr: Protégé

en: Timezone
fr: Fuseau horaire

en: List name
fr: Afficher nom

en: Account
fr: Compte

en: The description.
fr: La description.

en: Translator
fr: Traducteur

en: Contributors
fr: Contributeurs

en: Verified
fr: Vérifié

en: Twitter account
fr: Compte Twitter

en: Entities
fr: Entités

en: Status message
fr: Message d'état

en: Remote identifier
fr: Identifiant distant
