flux Twitter API (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Status
he: מצב

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Name
he: שם

en: Url
he: כתובת url

en: Creation date
he: תאריך יצירה

en: Location
he: מיקום

en: Source
he: מקור

en: Protected
he: מוגן

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Account
he: חשבון

en: Twitter
he: טוויטר

en: Entities
he: ישויות

en: Status message
he: הודעת סטטוס
