Food Delivery Profile (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (177 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: E-mail
sv: E-post

en: Type
sv: Typ

en: Remove
sv: Ta bort

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: more
sv: mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: More
sv: Mer

en: Quantity
sv: Antal

en: Tags
sv: Etiketter

en: Home page
sv: Hemsida

en: Categories
sv: Kategorier

en: Go
sv: Gå till

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Types
sv: Typer

en: none
sv: ingen

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: up
sv: upp

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Help
sv: Hjälp

en: Move
sv: Flytta

en: Catalog
sv: Katalog

en: Main
sv: Huvudinställningar

en: Theme
sv: Tema

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Total
sv: Totalt

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Titles
sv: Titlar

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Custom
sv: Anpassad

en: Comment
sv: Kommentar

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Search settings
sv: Inställningar för sökning

en: Updated:
sv: Uppdaterad:

en: Sale
sv: Utförsäljning

en: Price
sv: Pris

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Payments
sv: Betalningar

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Case
sv: Skiftläge

en: Order
sv: Ordning

en: Basic settings
sv: Grundläggande inställningar

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Request new password
sv: Begär nytt lösenord

en: Languages
sv: Språk

en: Map
sv: Karta

en: Alignment
sv: Placering

en: Your Email
sv: Din e-postadress

en: Unit
sv: Enhet

en: Sidebar
sv: Sidospalt

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: White
sv: Vit

en: Slide
sv: Glida

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Shopping cart
sv: Varukorg

en: Shipping
sv: Leverans

en: Product
sv: Vara

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: details
sv: detaljer

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: You are here
sv: Du är här

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sv: Skapa ett formulär eller en enkät som är tillgänglig för användarna. Inskickade resultat och statistik sparas och kan kommas åt av användare med rätt behörighet.

en: Apply
sv: Applicera

en: Bold
sv: Fet

en: Menus
sv: Menyer

en: Page width
sv: Sidbredd

en: Float
sv: Flyttal

en: Permalink
sv: Permanent länk

en: Hide
sv: Dölj

en: file system
sv: filsystem

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Newsletters
sv: Nyhetsbrev

en: Left above
sv: Övre vänstra

en: Right above
sv: Övre högra

en: Left below
sv: Undre vänstra

en: Right below
sv: Undre högra

en: Offset
sv: Kompensera

en: Greek
sv: Grekiska

en: Featured
sv: Framhävd

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Billing information
sv: Betalningsinformation

en: Regions
sv: Regioner

en: Fonts
sv: Fonter

en: Landscape
sv: Liggande

en: Portrait
sv: Stående

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: User account
sv: Användarkonto

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Metatags
sv: Metataggar

en: About me
sv: Om mig

en: Light
sv: Ljust

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
sv: En utgåva av nyhetsbrev som skall skickas till prenumeranters e-postadresser.

en: Clients
sv: Klienter

en: Order total
sv: Total beställning

en: SEO
sv: Sökmotoroptimering

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Add to cart form
sv: Formulär för Lägg till i varukorg

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Upper case
sv: Stora bokstäver

en: Lower case
sv: Små bokstäver

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Fieldset
sv: Fältgrupp

en: Vietnamese
sv: Vietnamesiska

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Policy
sv: Riktlinje

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Max width
sv: Största bredd

en: Submitted by !username on !datetime
sv: Skrivet av !username !datetime

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Main Menu
sv: Huvudmeny

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
sv: Menyn <em>Drift</em> innehåller länkar för administrativa uppgifter.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Public files
sv: Offentliga filer

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sv: Katalogen %directory finns inte och kunde inte skapas.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Footer first column
sv: Första kolumnen för sidfot

en: Footer second column
sv: Andra kolumnen för sidfot

en: Footer third column
sv: Tredje kolumnen för sidfot

en: Footer fourth column
sv: Fjärde kolumnen för sidfot

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Triptych first
sv: Första triptyk

en: Triptych middle
sv: Mittentriptyk

en: Triptych last
sv: Sista triptyk

en: Dark
sv: Mörkt

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Headings
sv: Rubriker

en: Shipping information
sv: Leveransinformation

en: Breakpoints
sv: Brytpunkter
