Food Delivery Profile (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (134 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Subscribe
ar: اشتراك

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: More
ar: المزيد

en: Quantity
ar: الكمية

en: Tags
ar: وسوم

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Types
ar: الأنواع

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: ‹
ar: ▸

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: up
ar: فوق

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en:  ›
ar:  ◂

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Help
ar: المساعدة

en: Move
ar: تحريك

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Total
ar: المجموع

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Separator
ar: فاصل

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Search settings
ar: إعدادات البحث

en: Normal
ar: طبيعي

en: URL:
ar: المسار:

en: Updated:
ar: آخر تحديث:

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Order
ar: الترتيب

en: Position
ar: الوضع

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Languages
ar: اللغات

en: Map
ar: خريطة

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: White
ar: أبيض

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Product
ar: المنتج

en: details
ar: تفاصيل

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ar: أنشئ استمارة جديدة استفتاء يكون متاحا للمستخدمين. يتم حفظ الإرسالات والإحصاءات ويتاح الوصول إليها للمستخدمين المميزين.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Menus
ar: القوائم

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: Hide
ar: إخفاء

en: file system
ar: نظام الملفات

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Newsletters
ar: النشرات

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Greek
ar: يونانية

en: Featured
ar: متميز

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Order total
ar: مجموع الطلب

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Upper case
ar: حروف كبيرة

en: Lower case
ar: حروف صغيرة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: Latin
ar: لاتينية

en: Vietnamese
ar: فيتنامية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Public files
ar: الملفات العامة

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ar: الدليل %directory غير موجود وتعذر إنشاؤه.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة

en: Footer third column
ar: العمود الثالث لتذييل الصفحة

en: Footer fourth column
ar: العمود الرابع لتذييل الصفحة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
