FooTable (7.x-2.0-rc2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Views
id: View

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Last
id: Terakhir

en: First
id: Pertama

en: Machine name
id: Nama mesin

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s
