FooTable (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Views
ar: الرؤى

en: Text
ar: نص

en: Components
ar: المكونات

en: Separator
ar: فاصل

en: Not found
ar: غير موجود

en: Advanced
ar: متقدم

en: Current
ar: الحالي

en: Align
ar: المحاذاة

en: Position
ar: الوضع

en: Limit
ar: حد

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Space
ar: فراغ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Default order
ar: الترتيب الافتراضي

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
