FooTable (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Views
fa: نماها

en: Text
fa: متن

en: Separator
fa: جداکننده

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Current
fa: جاری

en: Align
fa: تراز

en: Last
fa: آخرین

en: Position
fa: موقعیت

en: First
fa: اولین

en: Limit
fa: محدوده

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Plugin
fa: افزونه

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Space
fa: فاصله

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: Column
fa: ستون

en: Default sort
fa: مرتب‌سازی پیش‌فرض

en: Placeholder
fa: جایگذار
