FooTable (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Views
fr: Vues

en: Text
fr: Texte

en: Components
fr: Composants

en: Separator
fr: Séparateur

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Advanced
fr: Avancé

en: Sortable
fr: Classable

en: Current
fr: Actuel

en: Align
fr: Aligner

en: Last
fr: Dernier

en: Delay
fr: Délai

en: First
fr: Premier

en: Limit
fr: Limite

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Sorting
fr: Tri

en: Paging
fr: Pagination

en: Automatic
fr: Automatique

en: Storage
fr: Stockage

en: Space
fr: Espace

en: Machine name
fr: Nom système

en: Default order
fr: Ordre par défaut

en: Column
fr: Colonne

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: Hover
fr: Survol

en: Show header
fr: Afficher l'en-tête

en: Ignore case
fr: Ignorer la casse

en: Development (uncompressed)
fr: Développement (non compressé)

en: Hide empty column
fr: Cacher les colonnes vides

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: Striped
fr: Rayé

en: Bordered
fr: Avec bordure
