FooTable (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: Components
it: Componenti

en: Separator
it: Separatore

en: Not found
it: Non trovato

en: Advanced
it: Avanzate

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Current
it: Corrente

en: Align
it: Allinea

en: Last
it: Ultimo

en: Position
it: Posizione

en: First
it: Primo

en: Limit
it: Limite

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Automatic
it: Automatico

en: Storage
it: Archiviazione

en: Space
it: Spazio

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Column
it: Colonna

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Hide empty column
it: Nascondere colonna vuota
