FooTable (7.x-2.0) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Views
he: היבטים

en: Text
he: טקסט

en: Components
he: רכיבים

en: Separator
he: מפריד

en: Not found
he: לא נמצא

en: Advanced
he: מתקדם

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: Current
he: נוכחי

en: Align
he: יישור

en: Last
he: אחרון

en: Position
he: מיקום

en: First
he: ראשון

en: Limit
he: גבול

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Plugin
he: פלאגין

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Storage
he: אחסון

en: Space
he: רווח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל

en: Column
he: עמודה

en: Default sort
he: מיון ברירת מחדל

en: Placeholder
he: שומר מקום
