Forena Reports (7.x-4.0-alpha8) - en to hu translation catalogue (97 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: select
hu: választás

en: title
hu: cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: category
hu: kategória

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: link
hu: hivatkozás

en: Menu
hu: Menü

en: Layout
hu: Elrendezés

en: format
hu: formátum

en: name
hu: név

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: User
hu: Felhasználó

en: Configure
hu: Beállít

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Send Email
hu: Email küldése

en: Create
hu: Létrehozás

en: Include
hu: Befoglalás

en: Block
hu: Blokk

en: Database
hu: Adatbázis

en: Header
hu: Fejléc

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Heading
hu: Főcím

en: Normal
hu: Általános

en: configure
hu: beállít

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

en: Details
hu: Részletek

en: General
hu: Általános

en: Ignore
hu: Mellőz

en: Class
hu: Osztály

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: description
hu: leírás

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Menu Title
hu: Menü címe

en: Tab
hu: Fül

en: class
hu: osztály

en: Template
hu: Sablon

en: Operation
hu: Művelet

en: Duration
hu: Időtartam

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Source
hu: Forrás

en: Edit Block
hu: Blokk szerkesztése

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Style
hu: Stílus

en: Document
hu: Dokumentum

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Input formats
hu: Beviteli formák

en: Series
hu: Sorozat

en: Skin
hu: Smink

en: Data
hu: Adat

en: Reports
hu: Jelentések

en: Translate
hu: Fordítás

en: operation
hu: művelet

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: label
hu: felirat

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Last Modified
hu: Utoljára módosított

en: token
hu: vezérjel

en: Document Types
hu: Dokumentumtípusok

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie.

en: require
hu: kötelezővé tesz

en: Unknown database type: %s
hu: Ismeretlen adatbázistípus: %s
