Forena Reports (7.x-4.3) - en to is translation catalogue (67 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: context
is: samhengi

en: title
is: titill

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: error
is: villa

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: category
is: flokkur

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Access
is: Aðgangur

en: Add
is: Bæta við

en: Path
is: Slóð

en: link
is: hlekkur

en: Menu
is: Valmynd

en: Layout
is: Útlit

en: format
is: forsnið

en: Keywords
is: Lykilorð

en: User
is: Notandi

en: Configure
is: Stilla

en: Options
is: Möguleikar

en: Send Email
is: Senda tölvupóst

en: Create
is: Stofna

en: Include
is: Telja með

en: Parent item
is: Foreldri

en: Block
is: Blokk

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Header
is: Haus

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: configure
is: stilla

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Details
is: Nánar

en: General
is: Almennt

en: Ignore
is: Hunsa

en: Cache
is: Flýtiminni

en: Clone
is: Klóna

en: Template
is: Sniðmát

en: Hidden
is: Falið

en: Style
is: Stíll

en: Input formats
is: Innsláttarsnið

en: Reports
is: Skýrslur

en: Translate
is: Þýða

en: Text format
is: Textaforsnið
