Forena Reports (7.x-4.3) - en to kn translation catalogue (75 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: select
kn: ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳು

en: context
kn: ಸನ್ನಿವೇಶ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: category
kn: ವರ್ಗ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: link
kn: ಸಂಪರ್ಕಕೊಂಡಿ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Include
kn: ಸೇರಿಸು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Driver
kn: ಚಾಲಕ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: label
kn: ಲೇಬಲ್

en: Callback
kn: ಕಾಲ್‍ಬ್ಯಾಕ್

en: Last Modified
kn: ಕೊನೆಯ ಬಾರಿಗೆ ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾಗಿದ್ದು
