Forena Reports (7.x-4.3) - en to ur translation catalogue (49 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: select
ur: انتخاب کریں

en: context
ur: سیاق و سباق

en: title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: error
ur: نقص

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Message
ur: پیغام

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Update
ur: تجدید

en: Access
ur: رسائی

en: Add
ur: شامل کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Menu
ur: مینیو

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: User
ur: صارف

en: Configure
ur: ترتیب

en: Parent item
ur: پیرنٹ آئیٹم

en: Block
ur: بلاک

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Header
ur: ہیڈر

en: Normal
ur: عمومی

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Details
ur: تفصیلات

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Text format
ur: متن کی آرائش
