Forena Reports (7.x-4.4) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: select
fi: valitse

en: context
fi: konteksti

en: title
fi: otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: error
fi: virhe

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: category
fi: kategoria

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Access
fi: Pääsy

en: Add
fi: Lisää

en: Path
fi: Polku

en: link
fi: linkki

en: Menu
fi: Valikko

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Options
fi: Valinnat

en: Create
fi: Luo

en: Include
fi: Sisällytä

en: Parent item
fi: Yläkohta

en: Block
fi: Lohko

en: Database
fi: Tietokanta

en: Header
fi: Ylätunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Normal
fi: Normaali

en: configure
fi: Muokkaa

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Ignore
fi: Ohita

en: Class
fi: Luokka

en: Cache
fi: Välimuisti

en: description
fi: kuvaus

en: Override
fi: Ohita

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Menu Title
fi: Valikon Otsikko

en: Tab
fi: Välilehti

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Duration
fi: Kesto

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Source
fi: Lähde

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Style
fi: Tyyli

en: Select
fi: Valitse

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Input formats
fi: Syöttömuodot

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Reports
fi: Raportit

en: Translate
fi: Käännä

en: label
fi: etiketti

en: Legend
fi: Selite

en: Callback
fi: Paluufunktio

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: token
fi: merkki

en: Provide a menu link
fi: Näytä sivu valikossa

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fi: Valikkolinkit esitetään painokertoimen mukaan; pienimmällä painokertoimella varustetut ensin ja suurimmalla viimeiseksi.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
fi: Koneellisesti luettavan nimen tulee sisältää uniikkeja merkkejä.
