Forena Reports (7.x-4.4) - en to ka translation catalogue (55 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: select
ka: მონიშვნა

en: title
ka: სათაური

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Type
ka: ტიპი

en: Subject
ka: სათაური

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: error
ka: შეცდომა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: None
ka: არცერთი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: none
ka: არცერთი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: category
ka: კატეგორია

en: Label
ka: სათაური

en: Update
ka: განახლება

en: Add
ka: დამატება

en: Path
ka: გზა

en: link
ka: ბმული

en: Menu
ka: მენიუ

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Create
ka: შექმნა

en: Parent item
ka: მშობელი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: To
ka: მიმღები

en: From
ka: ვისგან

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: configure
ka: კონფიგურირება

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Details
ka: დეტალები

en: General
ka: ზოგადი

en: Cache
ka: ქეში

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Hidden
ka: დამალული

en: Source
ka: წყარო

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Style
ka: სტილი

en: Translate
ka: თარგმნა

en: Text format
ka: ტექსტის ფორმატი
