Forena Reports (7.x-4.4) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: select
ro: selectare

en: title
ro: titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: error
ro: eroare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: category
ro: categorie

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Layout
ro: Prezentare

en: format
ro: formatul

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Options
ro: Opţiuni

en: Create
ro: Crează

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Block
ro: Bloc

en: Database
ro: Bază de date

en: Header
ro: Cap

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: configure
ro: configurează

en: Advanced
ro: Avansat

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: Details
ro: Detalii

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Class
ro: Clasă

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Clone
ro: Clonare

en: Menu Title
ro: Titlul meniului

en: Template
ro: Șablon

en: Operation
ro: Operație

en: Duration
ro: Durată

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Source
ro: Sursă

en: Parameters
ro: Parametri

en: Revert
ro: Revenire

en: Caption
ro: Legendă

en: Style
ro: Stil

en: Select
ro: Alege

en: Input formats
ro: Formate de intrare

en: Data
ro: Dată

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Translate
ro: Traducere

en: label
ro: etichetă

en: Text format
ro: Formatare text

en: Provide a menu link
ro: Furnizează legătura în meniu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ro: Legăturile din meniu cu greutate mai mică sunt afișate înaintea legăturilor cu greutate mai mare.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ro: Numele descifrabil de calculator trebuie să conţină caractere unice.
