Forena Reports (7.x-4.5) - en to bo translation catalogue (69 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Type
bo: རིགས

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: none
bo: མེད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Parent item
bo: རྣམ་གྲངས་གོང་མ

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Visibility
bo: མངོན་སྟངས

en: Heading
bo: འགོ་བརྗོད

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Override
bo: བརྗེ་འབྲི།

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Template
bo: དཔེ་པང་།

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Source
bo: ཁུངས

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Caption
bo: གསལ་བཤད།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Debug
bo: སྐྱོན་སེལ

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Reports
bo: སྙན་ཞུ

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: Provide a menu link
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bo: ལྗིད་ཚད་ཆུང་བའི་འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་རྣམས་ཆེ་བའི་སྔོན་དུ་ཤར་རྒྱུ་ཡིན།
