Forena Reports (7.x-4.5) - en to he translation catalogue (86 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: select
he: בחירה

en: context
he: הקשר

en: title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Enabled
he: מופעל

en: error
he: שגיאות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: category
he: קטגוריה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Add
he: הוספה

en: Path
he: מיקום

en: link
he: קישור

en: Menu
he: תפריט

en: Layout
he: פריסה

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: User
he: משתמש

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Create
he: יצירה

en: Include
he: כלול

en: Parent item
he: שורת אב

en: Block
he: בלוק

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Drupal
he: דרופל

en: Header
he: כותרת עליונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Visibility
he: ניראות

en: Heading
he: כותרת

en: Normal
he: נורמלי

en: configure
he: הגדרות

en: Advanced
he: מתקדם

en: Details
he: פרטים

en: General
he: כללי

en: Ignore
he: התעלמות

en: Cache
he: מטמון

en: description
he: תיאור

en: Override
he: דריסה

en: Clone
he: שכפול

en: Tab
he: לשונית

en: Operation
he: פעולה

en: Duration
he: משך

en: Hidden
he: מוסתר

en: Source
he: מקור

en: Revert
he: שחזור

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Style
he: סגנון

en: Document
he: מסמך

en: Select
he: בחר

en: Debug
he: אתר באגים

en: Input formats
he: מבני קלט

en: Skin
he: עיצוב

en: Data
he: נתונים

en: Reports
he: דוחות

en: Translate
he: תרגום

en: label
he: תווית

en: Legend
he: מקרא

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: token
he: אסימון

en: Provide a menu link
he: קביעת קישור בתפריט

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
he: קישורי תפריט עם משקל קטן מוצגים לפני קישורים שמשקלם גדול.
