Forena Reports (7.x-4.5) - en to oc translation catalogue (76 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: context
oc: contèxte

en: title
oc: títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: category
oc: categoria

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Access
oc: Accès

en: Add
oc: Apondre

en: Path
oc: Camin

en: link
oc: ligam

en: Menu
oc: Menú

en: Layout
oc: Afichatge

en: name
oc: nom

en: Keywords
oc: Mots claus

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Create
oc: Crear

en: Include
oc: Inclure

en: Parent item
oc: Element parent

en: Block
oc: Blòt

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Header
oc: Entèsta

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Heading
oc: Entèsta

en: configure
oc: configurar

en: Advanced
oc: Avançat

en: Details
oc: Detalhs

en: description
oc: descripcion

en: Override
oc: Suplantar

en: Clone
oc: Clonar

en: Template
oc: Modèl

en: Operation
oc: Operacion

en: Duration
oc: Durada

en: Hidden
oc: Amagat

en: Source
oc: Font

en: Revert
oc: Restablir

en: Style
oc: Estil

en: Select
oc: Seleccionar

en: Debug
oc: Depuracion

en: Input formats
oc: Formats d'entrada

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Data
oc: Donadas

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Translate
oc: Traduire

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Provide a menu link
oc: Provesís un ligam de menú

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
oc: Los ligams de menú amb un pes inferior s'afichan abans que los ligams amb un pes superior.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina pòt contenir solament caractèrs.
