Forena Reports (7.x-4.6) - en to nn translation catalogue (49 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: title
nn: tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Enabled
nn: Aktivert

en: error
nn: feil

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Update
nn: Oppdater

en: Path
nn: Sti

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: User
nn: Brukar

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Create
nn: Lag

en: Parent item
nn: Overordna element

en: Block
nn: Blokk

en: Header
nn: Topptekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: configure
nn: konfigurer

en: Details
nn: Detaljar

en: Class
nn: Klasse

en: Hidden
nn: Skjult

en: Input formats
nn: Inndataformat

en: Reports
nn: Rapportar

en: Translate
nn: Omset

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: Provide a menu link
nn: Legg til menylenkje

en: The machine-readable name must contain unique characters.
nn: Datamaskinlesbart namn må innehalde unike tegn.
