Forena Reports (7.x-4.7) - en to ast translation catalogue (50 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Type
ast: Triba

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Enabled
ast: Activáu

en: error
ast: fallu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: category
ast: categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: Add
ast: Amestar

en: Path
ast: Camín

en: Menu
ast: Menú

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: User
ast: Usuariu

en: Configure
ast: Configurar

en: Options
ast: Opciones

en: Create
ast: Crear

en: Parent item
ast: Elementu padre

en: Block
ast: Bloque

en: Header
ast: Encabezáu

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Heading
ast: Encabezáu

en: configure
ast: configurar

en: Details
ast: Detalles

en: General
ast: Xeneral

en: Operation
ast: Operación

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Revert
ast: Desfacer
