Forena Reports (7.x-4.7) - en to cy translation catalogue (61 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Type
cy: Math

en: Subject
cy: Testun

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: error
cy: gwall

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Message
cy: Neges

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: category
cy: categori

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Access
cy: Mynediad

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Path
cy: Llwybr

en: link
cy: dolen

en: Menu
cy: Dewislen

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Create
cy: Creu

en: Parent item
cy: Eitem rhiant

en: Block
cy: Bloc

en: Header
cy: Pennawd

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Normal
cy: Cyffredin

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Advanced
cy: Uwch

en: Details
cy: Manylion

en: General
cy: Cyffredinol

en: Override
cy: Gwrthwneud

en: Clone
cy: Clôn

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Style
cy: Arddull

en: Select
cy: Dewis

en: Input formats
cy: Ffurfiau mewnbwn

en: Reports
cy: Adroddiadau

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Text format
cy: Fformat testun
