Forena Reports (7.x-4.7) - en to ps translation catalogue (47 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Type
ps: بڼه

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: Path
ps: يونلور

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: User
ps: غړی

en: Configure
ps: سازول

en: Parent item
ps: پلرين توک

en: Block
ps: غونډ

en: Header
ps: سرۍ

en: To
ps: ته

en: Visibility
ps: لیدوړتیا

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Details
ps: سپړنې

en: General
ps: ټوليز

en: Ignore
ps: ناګارل

en: Cache
ps: پټياد

en: Hidden
ps: پټ

en: Source
ps: سرچينه

en: Caption
ps: نوم

en: Style
ps: ډول

en: Select
ps: غوره

en: Reports
ps: راپورونه

en: Text format
ps: متن بڼه
