Forena Reports (7.x-4.7) - en to te translation catalogue (56 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: select
te: ఎంచు

en: context
te: సందర్భం

en: title
te: శీర్షిక

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: error
te: సమస్య

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: This action cannot be undone.
te: ఈ చర్యను రద్దు చేయడం సాధ్యం కాదు.

en: Message
te: సందేశం

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Weight
te: భారం

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: category
te: వర్గం

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Add
te: చేర్చు

en: Menu
te: మెనూ

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: User
te: వాడుకరి

en: Configure
te: స్వరూపించు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Create
te: సృష్టించు

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: To
te: ఎవరికి

en: From
te: నుండి

en: Normal
te: సాధారణ

en: Details
te: వివరాలు

en: General
te: సాధారణ

en: Ignore
te: విస్మరించు

en: Duration
te: నిడివి

en: Source
te: మూలం

en: Parameters
te: పరామితులు

en: Style
te: శైలి

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Reports
te: నివేదికలు

en: Translate
te: అనువదించు

en: Text format
te: వచన ఆకృతి
