Forena Reports (7.x-4.7) - en to th translation catalogue (60 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: select
th: เลือก

en: title
th: ชื่อ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: error
th: ผิดพลาด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: none
th: ไม่มี

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: category
th: หมวดหมู่

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: Parent item
th: เมนูหลักของเมนูย่อยนี้

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Details
th: รายละเอียด

en: General
th: ทั่วไป

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: Clone
th: โคลน

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Select
th: เลือก

en: Data
th: ข้อมูล

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Last Modified
th: แก้ไขครั้งล่าสุด

en: Provide a menu link
th: เปิดช่องให้ลิงค์เมนู

en: The machine-readable name must contain unique characters.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรเฉพาะ
