Forena Reports (7.x-4.7) - en to ug translation catalogue (45 entries)

en: Title
ug: تىما

en: select
ug: تاللاش

en: context
ug: كونتېكىست

en: title
ug: ماۋزۇ

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Add
ug: قوشۇش

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Source
ug: مەنبە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Caption
ug: تېما

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Reports
ug: دوكلات

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش
