Forena Reports (7.x-4.8) - en to cs translation catalogue (80 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: select
cs: vybrat

en: title
cs: nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Type
cs: Typ

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: category
cs: kategorie

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Access
cs: Přístup

en: Add
cs: Přidat

en: Path
cs: Cesta

en: link
cs: odkaz

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: User
cs: Uživatel

en: Configure
cs: Nastavení

en: Options
cs: Možnosti

en: Create
cs: Vytvořit

en: Include
cs: Zahrnout

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Block
cs: Blok

en: Database
cs: databáze

en: Header
cs: Hlavička

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Normal
cs: Normální

en: configure
cs: nastavení

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Details
cs: Detaily

en: General
cs: Obecné

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Class
cs: Třída

en: description
cs: popisek

en: Override
cs: Překrýt

en: Clone
cs: Klonovat

en: Menu Title
cs: Název menu

en: Template
cs: Šablona

en: Operation
cs: Operace

en: Duration
cs: Trvání

en: Hidden
cs: Skryté

en: Source
cs: Zdroj

en: Revert
cs: Vrátit

en: Caption
cs: Popisek

en: Style
cs: Styl

en: Select
cs: Vybrat

en: Debug
cs: Ladění

en: Input formats
cs: Vstupní formáty

en: Reports
cs: Logy

en: Report
cs: Výkaz

en: Translate
cs: Přeložit

en: Legend
cs: Legenda

en: Text format
cs: Formát textu

en: Provide a menu link
cs: Vytvořit položku v menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
cs: Odkazy v menu s menší váhou jsou zobrazeny dříve než odkazy s větší váhou.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat jedinečné znaky.
