Forena Reports (7.x-4.8) - en to eo translation catalogue (58 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Type
eo: Tipo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: error
eo: eraro

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: none
eo: neniu

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: category
eo: kategorio

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: Path
eo: Vojo

en: Menu
eo: Menuo

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: User
eo: Uzanto

en: Configure
eo: Agordu

en: Create
eo: Kreu

en: Parent item
eo: Patra ero

en: Block
eo: Bloko

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Header
eo: Kaplinio

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Visibility
eo: Videbleco

en: configure
eo: agordu

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Details
eo: Detaloj

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Operation
eo: Operacio

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Revert
eo: Malfari

en: Input formats
eo: Enmetaj formatoj

en: Reports
eo: Raportoj

en: Translate
eo: Traduku

en: Text format
eo: Tekstformato
