Forena Reports (7.x-4.9) - en to mr translation catalogue (49 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: select
mr: निवडा

en: context
mr: संदर्भ

en: title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: category
mr: गट

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Path
mr: रस्ता

en: link
mr: शृंखला

en: Layout
mr: मांडणी

en: format
mr: साचा

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Block
mr: भाग

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Normal
mr: साधारण

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: General
mr: साधारण

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: Reports
mr: अहवाल

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
