Forena Reports (7.x-4.9) - en to pl translation catalogue (103 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: select
pl: wybierz

en: context
pl: kontekst

en: title
pl: tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Type
pl: Typ

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enabled
pl: Włączone

en: error
pl: błąd

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: category
pl: kategoria

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: Path
pl: Ścieżka

en: link
pl: odnośnik

en: Layout
pl: Układ

en: name
pl: nazwa

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: User
pl: Użytkownik

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Create
pl: Utwórz

en: Include
pl: Uwzględnij

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Block
pl: Blok

en: Database
pl: Baza danych

en: Header
pl: Nagłówek

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Normal
pl: Zwykły

en: configure
pl: konfiguruj

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Details
pl: Szczegóły

en: General
pl: Ogólne

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Class
pl: Klasa

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: description
pl: opis

en: Override
pl: Nadpisz

en: Clone
pl: Klonuj

en: Menu Title
pl: Tytuł elementu menu

en: Tab
pl: Karta

en: Template
pl: Szablon

en: Operation
pl: Czynność

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Source
pl: Źródło

en: Edit Block
pl: Edycja bloku

en: Parameters
pl: Parametry

en: Revert
pl: Przywróć

en: Caption
pl: Podpis

en: Style
pl: Styl

en: Document
pl: Dokument

en: Select
pl: Wybierz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Input formats
pl: Formaty danych

en: Skin
pl: Skórka

en: Reports
pl: Raporty

en: Report
pl: Raport

en: Are you sure you want to delete this block?
pl: Na pewno chcesz usunąć ten blok?

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: operation
pl: operacja

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: label
pl: etykieta

en: Legend
pl: Legenda

en: Callback
pl: Wywołanie zwrotne

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pl: Linki menu z mniejszą wagą są wyświetlane przed linkami z większą wagą.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
pl: Nazwa wewnętrzna musi zawierać unikalne znaki.

en: CSS Styles
pl: Style CSS

en: PDF Document
pl: Dokument PDF

en: Use drupal permissions
pl: Użyj uprawnień drupala

en: Oracle Database
pl: Baza danych Oracle

en: Postgres Database
pl: Baza danych Postgres

en: MSSQL Database
pl: Baza danych MSSQL

en: XML Files
pl: Pliki XML

en: All Languages
pl: Wszystkie języki

en: Only %lang
pl: Tylko %lang
