Forena Reports (7.x-4.9) - en to sv translation catalogue (90 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: select
sv: välj

en: context
sv: sammanhang

en: title
sv: titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Type
sv: Typ

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: error
sv: fel

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: category
sv: kategori

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Access
sv: Åtkomst

en: Add
sv: Lägg till

en: Path
sv: Sökväg

en: link
sv: länk

en: Menu
sv: Meny

en: name
sv: namn

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: User
sv: Användare

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Options
sv: Alternativ

en: Send Email
sv: Skicka e-post

en: Create
sv: Skapa

en: Include
sv: Inkludera

en: Parent item
sv: Ovanliggande val

en: Database
sv: Databas

en: Header
sv: Sidhuvud

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Heading
sv: Rubrik

en: configure
sv: konfigurera

en: Advanced
sv: Utökad

en: Details
sv: Detaljer

en: General
sv: Allmän

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Class
sv: Klass

en: description
sv: beskrivning

en: Override
sv: Åsidosätt

en: Clone
sv: Klona

en: Menu Title
sv: Menytitel

en: Tab
sv: Tabb

en: Template
sv: Mall

en: Operation
sv: Funktion

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Hidden
sv: Dold

en: Source
sv: Källa

en: Revert
sv: Återställ

en: Caption
sv: Bildtext

en: id
sv: ID

en: Style
sv: Stil

en: Document
sv: Dokument

en: Select
sv: Välj

en: Debug
sv: Felsök

en: Input formats
sv: Inmatningsformat

en: Skin
sv: Skal

en: Reports
sv: Rapporter

en: Report
sv: Rapportera

en: Translate
sv: Översätt

en: Data Source
sv: Datakälla

en: label
sv: etikett

en: Legend
sv: Teckenförklaring

en: Callback
sv: Återanrop

en: Text format
sv: Textformat

en: token
sv: ersättningstecken

en: Provide a menu link
sv: Ange en menylänk

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
sv: Menylänkar med lägre vikt visas innan länkar med större vikter.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
sv: Det maskinläsbara namnet måste innehålla unika tecken.
