Forena Reports (7.x-4.9) - en to da translation catalogue (83 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: select
da: vælg

en: context
da: sammenhæng

en: title
da: titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: category
da: kategori

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Access
da: Adgang

en: Add
da: Tilføj

en: Path
da: Sti

en: name
da: navn

en: Keywords
da: Nøgleord

en: User
da: Bruger

en: Configure
da: Konfigurér

en: Options
da: Valg

en: Send Email
da: Send e-mail

en: Create
da: Opret

en: Include
da: Inkludér

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Block
da: Blok

en: Header
da: Overskrift

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Visibility
da: Synlighed

en: Heading
da: Overskrift

en: configure
da: indstil

en: Advanced
da: Avanceret

en: Details
da: Detaljer

en: General
da: Generelt

en: Ignore
da: Ignorér

en: Class
da: Klasse

en: description
da: beskrivelse

en: Override
da: Overskriv

en: Clone
da: Klon

en: Menu Title
da: Menutitel

en: Tab
da: Fane

en: Template
da: Skabelon

en: Operation
da: Handling

en: Duration
da: Varighed

en: Hidden
da: Skjult

en: Source
da: Kilde

en: Parameters
da: Parametre

en: Revert
da: Gendan

en: Caption
da: Undertekst

en: Style
da: Typografi

en: Document
da: Dokument

en: Select
da: Vælg

en: Input formats
da: Inputformater

en: Reports
da: Rapporter

en: Report
da: Rapport

en: Translate
da: Oversæt

en: label
da: etiket

en: Legend
da: Beskrivelse

en: Text format
da: Tekstformat

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
da: Det maskinlæsbare navn skal indeholde unikke tegn.

en: CSS Styles
da: CSS typografier
