Forge (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (75 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: yes
ar: نعم

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: File path
ar: مسار الملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: Weight
ar: الوزن

en: Variable
ar: متغير

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Length
ar: الطول

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Region
ar: المنطقة

en: Theme
ar: حلة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Expanded
ar: موسع

en: Module
ar: الوحدة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: File name
ar: اسم الملف

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Table
ar: جدول

en: Attributes
ar: سمات

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Pattern
ar: النموذج

en: Template
ar: القالب

en: Function
ar: الوظيفة

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: revert
ar: استرجاع

en: Revision
ar: مراجعة

en: current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Precision
ar: الدقة

en: Menu name
ar: اسم القائمة

en: Columns
ar: أعمدة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Indexes
ar: فهارس

en: Has title
ar: معنون

en: and
ar: و

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Unsigned
ar: غير معلّم

en: The human-readable name of the node type.
ar: الاسم الظاهر للمستخدم لهذا النوع من المحتوى

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ar: أوضح التغيرات التي أجريتها. هذا التوضيح سيساعد باقي المؤلفين على فهم أسباب التغييرات.

en: Default: %value
ar: الافتراضي: %value
