Forge (7.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Pages
ur: صفحات

en: enabled
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: yes
ur: جی ہاں

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Region
ur: علاقہ

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: Scale
ur: سکیل

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Precision
ur: درستگی

en: Locked
ur: بند

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Unsigned
ur: غیر علامت شدہ
