Forge (7.x-1.1-beta1) - en to ja translation catalogue (83 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: enabled
ja: 有効

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: yes
ja: はい

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: File path
ja: ファイルパス

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Links
ja: リンク

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Variable
ja: 変数

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Length
ja: 長さ

en: Path
ja: パス

en: Region
ja: リージョン

en: Theme
ja: テーマ

en: Created
ja: 作成

en: Expanded
ja: 展開

en: Module
ja: モジュール

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: File name
ja: ファイル名

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Last update
ja: 前回の更新

en: Scale
ja: スケール

en: Table
ja: テーブル

en: Attributes
ja: 属性

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Pattern
ja: パターン

en: Template
ja: テンプレート

en: Function
ja: 機能

en: Additional
ja: 追加

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Variables
ja: 変数

en: Precision
ja: 精度

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Build
ja: 構築

en: Columns
ja: カラム

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Locked
ja: ロック

en: Indexes
ja: インデックス

en: and
ja: かつ

en: Index name
ja: インデックス名

en: Delete revision
ja: リビジョンを削除

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: Add more
ja: さらに追加

en: Callback
ja: コールバック

en: Unsigned
ja: 符号なし

en: The human-readable name of the node type.
ja: ノードのコンテンツタイプの人間用の名称。

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ja: 変更についての説明を記入。あなたが行った更新を別の更新者が理解するのに役立ちます。

en: Default: %value
ja: デフォルト: %value

en: Item URL
ja: 項目 URL

en: Administrative name
ja: 管理用名称

en: Table description
ja: テーブルの説明

en: Tab options
ja: タブオプション
