Forge (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (79 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: enabled
ro: activat

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: File path
ro: Cale fişier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Length
ro: Lungime

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Theme
ro: Temă

en: Created
ro: Creat

en: Expanded
ro: Expandat

en: Module
ro: Modul

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Title label
ro: Etichetă titlu

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Scale
ro: Scalare

en: Table
ro: Tabel

en: Attributes
ro: Atribute

en: Pattern
ro: Model

en: Template
ro: Șablon

en: Function
ro: Funcţie

en: Additional
ro: Adițional

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Variables
ro: Variabile

en: Precision
ro: Precizie

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Columns
ro: Coloane

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Indexes
ro: Indexuri

en: and
ro: şi

en: No projects found.
ro: Nu au fost găsite proiecte.

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Add more
ro: Adaugă mai mult

en: Unsigned
ro: Nesemnat

en: The human-readable name of the node type.
ro: Numele lizibil mașină al tipului de nod.

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: Administrative name
ro: Nume administrativ

en: Add new project
ro: Adăugați un nou proiect

en: Table description
ro: Descriere tabel

en: Tab options
ro: Opțiuni tab
