Form Builder (7.x-2.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Suffix
ro: Sufix

en: Attribute
ro: Atribut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Required
ro: Necesar

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: Display
ro: Afișaj

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Configure
ro: Configurează

en: Options
ro: Opţiuni

en: Advanced
ro: Avansat

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Rows
ro: Rânduri

en: Close
ro: Închideți

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: characters
ro: caractere

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Analysis
ro: Analiză

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Copy
ro: Copiază

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Remove field
ro: Elimină câmp

en: Grid
ro: Grilă

en: Columns
ro: Coloane

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Invisible
ro: Invizibil
