FormAssembly (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: more
de: mehr

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Element ID
de: Element-ID

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Replacement tokens
de: Ersetzungsmuster

en: Apply
de: Anwenden

en: Services
de: Dienste

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Date changed
de: Änderungsdatum

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Enable the <a href="@drupal-token">Token module</a> to view the available token browser.
de: Das <a href="@drupal-token">Token Modul</a> aktivieren, um die Token-Auswahl einzublenden.

en: Entity Reference
de: Entitätsreferenz

en: HTML tag
de: HTML-Tag

en: API Endpoint
de: API-Endpunkt
