Fortissimmo (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Region
it: Regione

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Comment
it: Commento

en: Input format
it: Formato input

en: Count
it: Numero

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Condition
it: Condizione

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Not available
it: Non disponibile

en: Reference
it: Riferimento

en: Availability
it: Disponibilità

en: Transaction
it: Transazione

en: Apply
it: Applica

en: Telephone
it: Telefono

en: and
it: e

en: %value is not a valid email address.
it: %value non è un indirizzo email valido.

en: Image style
it: Stile immagine
