Fortissimmo (7.x-1.1-rc1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Number
fa: عدد

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Region
fa: ناحیه

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: Count
fa: شمارش

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Condition
fa: شرط

en: Contact information
fa: اطلاعات تماس

en: Reference
fa: ارجاع

en: Apply
fa: تایید

en: and
fa: و

en: %value is not a valid email address.
fa: %value یک نشانی پست الکترونیکی معتبر نیست.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Asc
fa: صعودی
