Fortissimmo (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (44 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: more
de: mehr

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Picture
de: Bild

en: Email
de: E-Mail

en: Comment
de: Kommentar

en: Input format
de: Eingabeformat

en: Count
de: Anzahl

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Defaults
de: Standards

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Condition
de: Bedingung

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: Not available
de: Nicht verfügbar

en: Reference
de: Referenz

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Transaction
de: Transaktion

en: Apply
de: Anwenden

en: Telephone
de: Telefon

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: and
de: und

en: Number of bedrooms
de: Anzahl der Schlafzimmer

en: %value is not a valid email address.
de: %value ist keine gültige E-Mail-Adresse.

en: Image style
de: Bildstil

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Between
de: Zwischen

en: Elevator
de: Aufzug

en: Floor
de: Stockwerk

en: Building type
de: Gebäudeart

en: Thank you for contacting us
de: Danke, dass Sie uns kontaktiert haben
