Fortissimmo (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: General settings
ro: Setări generale

en: Region
ro: Regiune

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Comment
ro: Comentariu

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Count
ro: Contor

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Defaults
ro: Implicite

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Condition
ro: Condiție

en: Contact information
ro: Informații contact

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Reference
ro: Referință

en: Apply
ro: Aplică

en: Telephone
ro: Telefon

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: and
ro: şi

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Asc
ro: Ascendent
