FortyTwo (7.x-1.5) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Browse
hu: Böngészés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
hu: Csak szöveg. A szóközök fontosak.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa pont a cím előtt van.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa nem pont a cím előtt van.

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Minimum scale
hu: Legkisebb lépték

en: Maximum scale
hu: Legnagyobb lépték

en: Fluid
hu: Rugalmas

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Viewport settings
hu: Böngésző látómezejének beállításai

en: Initial scale
hu: Kiinduló lépték

en: Viewport
hu: Látómező

en: Apple touch icons
hu: Apple érintőikonok

en: Cleartype support for Windows
hu: Cleartype támogatás a Windows számára

en: JSON PARSE ERROR
hu: JSON értelmezési hiba

en: No file chosen
hu: Nincs fájl kiválasztva
